Nad brzegami Balatonu – w Chludowie

Projekt Nad brzegami Balatonu – w Chludowie jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez CK Zamek w ramach konkursu „Siła Współpracy”

Projekt powstał z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, a miejscem realizacji będą okolice stawu u zbiegu ulic Poznańskiej i Wodnej w Chludowie, zwanego potocznie Balatonem. Działania będą prowadzone w sierpniu i wrześniu 2018r.

O tym, jaką rolę w przestrzeni Chludowa odgrywał niegdyś Balaton, dowiemy się z przeprowadzonych w ramach projektu wywiadów z mieszkańcami wsi. Wśród mieszkańców, na początku sierpnia br., zostaną zebrane również fotografie dawnego Chludowa, z których część doczeka się wystawy.

Dla dzieci i młodzieży w ramach projektu przewidziano udział w warsztatach (opis poniżej).

Dla wszystkich mieszkańców Chludowa w niedzielę 9 września 2018r. odbędzie się festyn nad brzegami Balatonu. W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie, wystawa fotografii dawnego Chludowa, wystąpienia prelegentów, występ Zespołu Pieśni i Tańca Węgierskiego – Piroska z Poznania, koncert węgierskiej muzyki ludowej oraz poczęstunek w postaci węgierskiego gulaszu.

WARSZTATY

TAJEMNICE I MAGIA OPOWIEŚCI

Dzieci i młodzież od lat 8 zapraszamy na warsztaty prowadzone metodą storytellingu, czyli wprowadzenie do niesamowitego świata mitów, legend, tradycyjnych opowieści, gdzie motywem przewodnim będą zbiorniki wodne i nawiązania do autentycznych historii, które wydarzyły się nad chludowskim Balatonem. Warsztaty pozwolą spojrzeć nieco innym okiem na to miejsce.

21 sierpnia 2018, godz. 10.00-11.00

TAJEMNICE I MAGIA FOTOGRAFII

TECHNIKA LUKSOGRAMU

29 sierpnia 2018, godz. 10.00-13.00

Uczestnicy warsztatów najpierw porównają fotografię cyfrową i analogową oraz dowiedzą się czym jest technika luksogramu. Później, wyjdą w plener, nad Balaton w Chludowie, gdzie zbiorą materiały do wykonania swoich prac. Kompozycje ze znalezionych materiałów oraz rysunków zostaną naświetlone i wywołane w ciemni.

CAMERA OBSCURA

31 sierpnia 2018, godz. 10.00-13.00

Czym jest camera obscura? Jak ją zbudować? Tego dowiedzą się uczestnicy zajęć, którzy samodzielnie przygotują kamery otworkowe z przyniesionych przez siebie pudełek i puszek. Mało tego, sami wykonają nimi zdjęcia nad brzegami Balatonu w Chludowie. Zdjęcia zostaną wspólnie wywołane i wysuszone w ciemni.

Zapraszamy dzieci i młodzież od 8 lat. Zapisy: CKiBP Gminy Suchy Las, ul. Szkolna 16, tel. 61 25 00 402 oraz Filia biblioteczna w Chludowie, ul. Szkolna 2, tel. 61 81 16 503.

Warsztaty są bezpłatne! Ilość miejsc ograniczona!

 

Organizatorzy:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchym Lesie

Centrum Kultury i Bibliotek Publiczna Suchy Las

 

Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *