Wydarzenia i wycieczki

SENIORZE, SENIORKO!
W związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się między innymi osoby starsze, samotnie mieszkające apelujemy do Państwa o wzmożoną ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań lub telefonujących do nas.

 

Poznańska Policja Ostrzega

Bezpieczne_zycie_seniorow

PLANY ZAJĘĆ NA ROK 2018:

 

plan zajęć marzec 18 Grzybowe

 

Wycieczki

Wycieczka do Gniezna 19.08.2017r.

 

 

W dniu 19.08.2017r. seniorzy Klubu Seniora Dębowy Liść os. Grzybowe wybrali się na  wycieczkę do Gniezna –  Lednogóry-  Lednicy. Zwiedzaliśmy Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Muzeum Archidiecezji  Gnieźnieńskiej.  Następnie pojechaliśmy do Lednogóry do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Niezwykłą atrakcją był spacer z przewodnikiem p. Stanisławem Chwalińskim po pierwszych osadach państwa polskiego oraz kolekcji obiektów architektury wiejskiej- chałupy, stodoły kościoły oraz dwory. Uwieńczeniem wycieczki było przejście przez Bramę Rybę na Polach Lednickich .

 

 

 

Wycieczka do Silverado City w Bożejewiczkach 15.07.2017r.

 

 

W dniu 15.07.2017r. Klubowicze wybrali się na Pałuki i odwiedzili autentyczne miasteczko westernowe Silverado City.
Jest to kompleks rozrywkowy dla dzieci i dorosłych w klimacie westernowym, a w nim atrakcje :  całoroczny saloon, domek dr Quinn, biuro sheriffa z więzieniem, chata trapera, Black horse – kawiarnia, Mexico Hall – grillownia, cmentarzyk z chatką grabarza, wioska indiańska, strzelnica, fort wojskowy, bank, poczta Pony Express, stajnia, sklepik z pamiątkami, kowal, mini zoo, farma ranchera, arena do pokazów, miasteczko urwisów, plac zabaw, farma dmuchańców.

Wycieczka do Górska 07.06.2017r.

 

W dniu 7 czerwca br. Seniorzy z Klubu “Dębowy Liść” z os. Grzybowego oraz z Chludowa wyjechali na wycieczkę do Górska. Punktem głównym programu była wizyta u miejscowego rzeźbiarza, gdzie można było zobaczyć ptaki w drewnie.
Jedną z atrakcji w tym dniu było wyrabianie masła przez naszych Seniorów oraz możliwość zapoznania się tradycyjnym wypiekiem chleba.