DNI GMINY SUCHY LAS 16.06.2018

W dniu 16.06.2018 odbyły się Dni Gminy Suchy Las. Nasi wolontariusze obsługiwali stoisko gminne, rozdawali gadżety promujące gminę Suchy Las, przygotowywali stanowisko pod wspólne zdjęcie mieszkańców gminy oraz zachęcali do niego.

Projekt “Rodzina na 6” Zespół Szkół w Chludowie

Centrum Wolontariatu brało udział w projekcie “Rodzina na 6” organizowane przez Zespół Szkół w Chludowie. Przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla Schroniska w Skałowie wraz z zaproszonymi gośćmi ze schroniska, przeprowadziliśmy akcje “Dzień Dobrej Rady” oraz “Dzień Dobrego Uczynku”, zachęcaliśmy do udziału w wolontariacie.

VI Sucholeska Dycha Fightera 24.06.2018

W dniach 23 oraz 24 .06.2018 Centrum Wolontariatu wspomagało organizatorów  VI Sucholeskiej Dychy Fightera. Dnia 23 czerwca przygotowanie oraz obsługa biura zawodów, natomiast 24 czerwca obsługa biura zawodów, obsługa punktów żywnościowych, rozdawanie medali.

WIANKI 2018 GOLĘCZEWO

W dniu 23 czerwca 2018 Stowarzyszenie GolęczeWianki zorganizowały  – jak co roku – WIANKI edycja 2018. Nasze wolontariuszki wspomagały stowarzyszenie w punktach żywnościowych, konkursach oraz animacjach dla dzieci.

 

Dzień Dobrej Rady 13 06 2018r.

13 czerwca obchodzone jest Święto Dobrych Rad.

Z dobrymi radami spotykamy się na każdym kroku przez całe swoje życie. Znajomi radzą nam jak mamy żyć, chociaż nie zawsze od nich tego oczekujemy. Rodzina i krewni zazwyczaj nie wyobrażają sobie, abyśmy żyli inaczej niż oni. W telewizji programy z poradami są pełne wskazówek, które rzekomo pomogą osiągnąć nam sukces w życiu zawodowym i prywatnym.
Pamiętajmy, że ostatecznie to my decydujemy, kiedy posłuchać jakiejś rady, a kiedy nie.

Dobra rada od Centrum Wolontariatu – UŚMIECHNIJ SIĘ I PODAJ DALEJ!!!!😉

Uczniowie Szkół na terenie naszej gminy oraz Seniorzy z Klubów Seniora otrzymali od naszych wolontariuszy dobre rady – niektóre z przymrużeniem oka.

Dzień Dobrych Uczynków 19.05.2018r.

Dobre uczynki warto sprawiać nie tylko ludziom i zwierzętom, ale i naszemu środowisku.
– Oszczędzaj energię elektryczną, odłączając urządzenia, gdy nie są używane.
– Wyłącz światła tam gdzie nie są one potrzebne.
– Zmień żarówki na energooszczędne.
– Zasadź drzewo.

Choć dobre uczynki z założenia powinny być altruistyczne, to warto jednak podzielić się swoją działalnością na Instagramie/ Facebooku. Im więcej osób włączy się w Dzień dobrych uczynków, tym lepiej.

Pamiętaj tylko o jednym – nie uszczęśliwiaj nikogo na siłę!

W  dniach od 16 – 18 maja w szkołach w całej gminie odbyła się akcja “Dzień Dobrych Uczynków – Twój pomysł na dobry uczynek.

The Color Run shine 19 05 2018r.

W dniu 19 05 2018 odbył się bieg The Color Run shine przy jeziorze Malta w Poznaniu. Nasi wolontariusze pomagali w organizacji wydarzenia.